مزایای ساختمانهای پیش ساخته کانکس هرمزگان

مزایای ساختمانهای پیش ساخته کانکس هرمزگان

در این مقاله به بررسی ساختمان های پیش ساخته از تولیدات شرکت کانکس هرمزگان و مزایای آن می پردازیم

الف)مقاومت در برابر زلزله

در مناطق زلزله­ خيز مانند ايران، يكي از پارامترهاي مهم در ساختمان­ سازي كاهش وزن ساختمان است. چرا كه نيروهاي زلزله با وزن ساختمان نسبت مستقيم دارد. بنابراين تكنولوژي انتخاب شده بايد داراي ویژگی كاهش وزن باشد.
در شرکت کانکس هرمزگان با تولید قطعات پیش ساخته مدولار گامی بلند در زمینه کاهش بارهای مرده ساختمان برداشته است و میتوان گفت بخش کثیری از وزن ساختمانهای تولیدی این مجموعه را استراکچر باربر تشکیل داده است.

ب)انعطاف پذیری در تولید

فناوری تولید خانه های پیش ساخته کانکس هرمزگان قابلیت انعطاف پذیری در تولید ساختمان را داراست به نحوی که طرح نقشه های مختلف ساختمان با اندکی تغییر قابلیت ساخت را دارا می باشد وحتی بعد از نصب وچندین سال استفاده می توان در معماری این ساختمان ها تغییر ایجاد کرد

ج)ایمنی در ساختمان

بحث ايمني، از مهمترين مسائل صنعت ساختمان است چرا كه با سلامتي انسان­ها سر و كار دارد. در ساختمانهاي سنتي چون وزن دیوار بسیار سنگین است در اغلب موارد سازه تنها توان برپا نگاه داشتن ساختمان را دارد و به همین دلیل در زلزله های نه چندان قدرتمند شاهد ویرانی های عظیم در شهرها هستیم.ساختمانهای پیش ساخته کانس هرمزگان با مقاومت کامل در برابر زلزله ایمنی را برای ساکنین خود به ارمغان آورده است

د)قابلیت مونتاژ و دمونتاژ به دفعات

ساختمانهای پیش ساخته کانکس هرمزگان را میتوان پس از نصب دمونتاژ نموده و به محل دیگری انتقال داد. با این قابلیت خریداران محترم می توانند ساختمانهای تولید شده توسط کانکس هرمزگان را در صورت تمایل به آسانی دمونتاژ نموده و در محل دیگر نصب کنند.

و)صرفه جویی در هزینه

اگر به صرفه­ جويي­ هايي كه كوچك به نظر مي­رسند، در مقياس ملي نگاه كنيم، به ارقام بالايي تبديل مي­شوند كه مي­تواند نقشي حياتي در رشد و شكوفايي كشور و اقتصاد خانواده ايفا كند.

در زير به مزاياي ناشي از كاربرد تكنولوژي ساختمانهاي پيش­ ساخته در صنعت ساختمان اشاره مي­شود:

حذف استفاده از سیمان به صورت ملات

كاهش در هزينه تمام ­شده ساختمان به دلیل سرعت بی نظیر در ساخت

کاهش وزن ساختمان

كاهش زمان برگشت سرمايه از حدود ۲ سال در شيوه سنتي به ۱ ماه

حذف ضايعات مواد اوليه و استفاده بهتر از منابع ملي

صرفه­ جويي در مصرف انرژي به دلیل استفاده از ۳ تا ۷ لایه عایق

افزایش عمر واستحکام ساختمان

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم