کانکس اداری

در کنار طراحی و تولید کانکس های مختلف که بطور اختصاصی برای کاربرد های خاصی ساخته می شوند سازه هایی نیز وجود دارند که بصورت مشترک جوابگوی نیاز های متفاوتی بوده و دارای امکانات پیش فرضی می باشند که بخوبی چندین نیاز کاربری را برطرف می کنند. این سازه ها عموما با نام کانکس اداری (پرسنلی) شناخته شده که دارای ظاهری ساده و امکانات حداقلی یک فضای اسکان معمولی می باشند.

مزایای کانکس اداری

از عمده مزایای این سازه ها به آماده بودن آنها که باعث تسریع در خرید یا تجهیز کارگاه شده ، قابلیت تغییر کاربری آن در یک مجموعه به عنوان مثال از کاربری اداری به اسکان کارگری ، قیمت مناسب کانکس اداری و قابلیت تعمیر یا ترمیم آسان آن در مواقع نیاز می باشد که این سازه را به پر کاربرد ترین نوع کانکس تبدیل کرده است.رعایت استاندارد های لازم از جمله ابعاد استاندارد جهت سهولت در جابجایی آنها بدون نیاز به اخذ مجوز ترافیکی از پلیس راه نیز از دیگر دلایل محبوبیت این سازه در میان مصرف کنندگان بخصوص مهندسان عمران در پروژه ها می باشد.

انواع کانکس اداری

از نظر نوع مصالح کانکس اداری به سه دسته سبک ، سنگین و ساندویچ پانل تقسیم می شوند که به ترتیب دارای درجه کیفی بالاتر و به دنبال آن قیمت بالاتری نیز می باشند.معمولا برای استفاده های کوتاه مدت و موقت از نوع های سبک آن که به کانکس کارگاهی نیز شهرت دارد استفاده شده و برای کاربرد های بلند مدت از نوع سنگین آنها استفاده می شوند. نوع ساندویچ پانل نیز برای مناطق سخت اقلیم بوده تا بتوان از طریق جداره های یخچالی این نوع کانکس اداری از ورود سرمای شدید یا گرمای زیاد که بر اثر تابش مستقیم نور خورشد به جداره خارجی آنها بوجود می آید جلوگیری نمود و بدین سان پرت انرژی کمتری داشته باشیم.

کاربرد کانکس اداری

به دلیل رعایت بسیاری از نیاز های پیش فرض برای یک مکان اسکان موقت در کانکس اداری از آن در موارد مختلفی استفاده می شود که می توان استفاده در کارگاه های عمرانی و ساختمانی را یکی از پر مصرف ترین مکان های این سازه ها دانست که هم به عنوان دفتر اداری ، هم به عنوان اتاق استراحت پرسنل و هم گاها برای نگهبانی استفاده می شود. از دیگر موارد استفاده آن می توان به استفاده به عنوان کانکس سرایداری در ملک های شخصی ،استفاده در مواق زلزله برای کمک به آسیب دیدگان ، کاربرد های امدادی و کارخانه ای ، انبار و اتاق کنترل نیز اشاره نمود