سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی 3
سرویس بهداشتی 4
سرویس بهداشتی 5
سرویس بهداشتی 6
تک چشمه کارگاهی

کانکس سرویس بهداشتی

کانکس سرویس بهداشتی یکی از محصولات کانکس  هرمزگان می باشد که خود دارای انواع مختلفی بوده ، در ادامه این مطلب به برسی آنها خواهیم پرداخته و ویژگی های هرکدام را تشریح خواهیم نمود تا خریداران با مطالعه این مطلب به راحتی محصول مورد نیاز خود را انتخاب نمایند.

انواع کانکس سرویس بهداشتی

این سازه ها در واقع دارای دو نوع اصلی راهرو دار و بدون راهرو  از نظر طراحی و مخصوص مناطق گرم و خشک و مناطق سردسیر از نظر جنس می باشند که برای استفاده به عنوان حمام و توالت سیار از آنها استفاده می شود.

محل کاربرد کانکس توات سیار بصورت جداگانه شرح داده شده است اما استفاده اصلی این نوع سازه به عنوان سرویس بهداشتی خدمات رسانی در مناطق زلزله زده و گاها کارگاه های عمرانی و راه سازی می باشد.

کانکس سرویس بهداشتی راهرودار

این نوع سازه تشکیل شده از دوبخش اصلی که یکی راهرو ورودی بوده که بعد از ورود به درون کانکس با این قسمت مواجه شده و در آن روشویی ، آینه و مایع دستشویی و جود دارد و درب سرویس ها نیز به این بخش باز می شود.کانکس سرویس بهداشتی راهرو دار می تواند دارای تعداد سرویس هایی مختلفی از یک چشمه تا دوازده چشمه سرویس باشد و یا تعدادی از آنها توالت و تعدادی حمام و یا توسط یک پارتیشن جداکننده تفکیک شده و با درب های جدا از هم بصورت زنانه و مردانه مورد استفاده قرار گیرد.

کانکس سرویس بهداشتی بدون راهرو

کانکس سرویس بهداشتی مستقیم یا همان بدون راهرو برعکس نوع قبلی بصورت مستقیم درب به داخل سرویس ها باز میشود و دیگر دارای فیلتری مثل راهرو نبوده و تجهیزات نظافتی مانند روشویی و آینه نیز داخل خود سرویس می باشد.در این کانکس ها تجهیزاتی مانند تانکر آب بر روی سقف آنها کار گذاشته می شوند و بیشتر مناسب جهت استفاده در کارگاه های ساختمانی و عمرانی می باشند و معمولا به عنوان کانکس حمام مورد استفاده قرار نمی گیرد.

اگر قرار باشد برای استفاده مردانه و زنانه نیز کاربری داشته باشد معمولا بصورت سازه های جدا از هم ساخته و با فاصله مناسبی از یکدیگر نصب می شوند.تعداد سرویس های این گونه سازه ها نیز می تواند تا دوازده چشمه باشد و یا چند سازه دوازده چشمه در کنار یکدیگر.

کانکس سرویس بهداشتی تک چشمه

این سازه در واقع یک کیوسک کوچک می باشد که دارای یک چشمه توالت یا حمام و یا گاها کانکس سرویس بهداشتی مشترک یعنی دارای حمام و توالت می باشد که در این حالت می بایست کمی ابعاد آن بزرگتر در نظر گرفته شود.

در این نوع سازه سرویس توالت در یک کنج و اگر سازه دارای حمام هم باشد حمام هم در کنج دیگر قرار میگیرد و روبروی درب و یا کنار درب ورودی نیز روشویی و آینه تعبیه می گردد.این کیوسک را نیز می توان هم بصورت راهرو دار و هم بصورت مستقیم تولید نمود.حتی میتوان یک راهرو برای آن تعبیه کرد و حمام و توالت را به وسیله دو درب مجزا که به راهرو باز می شوند در نظر گرفت و روشویی را نیز در راهرو قرار داد.بیشترین استفاده کانکس سرویس بهداشتی تک چشمه برای ماک های شخصی مانند باغ ها و ویلا ها می باشد و گاها برای قرار گیری در محوطه کارخانجات برای استفاده پرسنل حراست نیز بکار می رود تا سرویس پرسنل هر بخش از یکدیگر تفکیک شده باشد.

کانکس توالت سیار

در برخی مواقع نیاز به جابجایی مکرر سازه وجود دارد که این جابجایی دلایل مختلفی داشته که استفاده در نمایشگاه های فصلی نمونه ای از این نوع کاربری می باشد . در چنین شرایطی استفاده از کانکس توالت سیار توصیه می گردد. این سازه دارای دو محور چرخدار بوده که هم با فضای تفکیک شده توان خدمات رسانی به آقایان و خانم ها را داشته و هم می توان برای هرکدام توالت سیار مجزایی در نظر گرفت. اصلی ترین تفاوت آن با نوع های دیگر دارا بودن مخزن آب و مخزن تخلیه فاضلاب می باشد که می بایست در موعد های مشخص تخلیه گردد.کانکس توالت سیار را به وسیله مالبند و یک خودروی کشنده به راحتی می توان از جایی به جای دیگر نقل مکان داد.

مشخصات فنی کانکس سرویس بهداشتی

 

در مورد مشخصات فنی و امکانات کانکس سرویس بهداشتی نیز باید به این نکات اشاره کرد.کف آن از نوع سرامیک بوده که با ملات بروی سازه فایبر گلاسی آب بند نصب گردیده .اسکلت و شاسی از نوع آهنی می باشد.دیوار پوش بدنه داخلی از نوع پی وی سی قابل شستشو و بدنه خارجی مطابق تمامی کانکس ها از تنوع مصالح برخوردار و طبق انتخاب خریدار استفاده می شود.تمامی سازه ها با لوله کشی ، برق کشی ، نصب شیرآلات اهرمی درجه یک ، روشویی ، آینه و جای مایع دستشویی می باشند.سرویس توالت نیز هم از نوع ایرانی و هم از نوع فرنگی می توان در نظر گرفت که طبق انتخاب خریدار نصب می گردد.همچنین هر چشمه دارای فن تهویه هوای مجزا بوده که هوای داخل را به بیرون و هوای داخل را به درون هدایت می کند تا تهویه مطبوع صورت گیرد.

 

مشخصات فنی وجنرال کانکس های پانلی سرویس بهداشتی

استراکچر : شاسی از پروفیل ۲۵۰-C و اسکلت از پروفیل ۴۰*۴۰ و L100x100از نوع صنعتی سنگین با استاندارد ERW به همراه لچکی و بادبند در مقاطع کلیدی ، جوشکاری از نوع جوش برق دور تا دور با الکترود درجه ۱ ایرانی )پارس،میکا،آما،….( و رعایت دقیق ترین استاندارد طراحی سازه از جمله تراکم باالی عضوهای باربر در سازه به جهت توزیع مناسب نیرو در سازه کانکس و قالب مقاوم از جنس میلگرد نمره ۲۰ و یا Plate فوالدی به ضخامت ۸ میلیمتر به همراه اجرای ۲ الیه زینک کرومات جهت مقاومت در برابر رطوبت شدید مناطق شمالی و جنوبی کشور

پوشش بدنه: بدنه از جنس ساندویچ پانل دیواری به ضخامت ۴ سانتیمتر با فوم تزریقی پلی یورتان ودانسیته ۴۰کیلوگرم بر متر مکعب

سقف: بدنه از جنس ساندویچ پانل سقفی ی به ضخامت ۴ سانتیمتر با فوم تزریقی پلی یورتان ودانسیته ۴۰کیلوگرم بر متر مکعب . درب : استفاده از درب ساندویچ پانل استاندارد در ابعاد ۲۰۰x95 سانتی متر با پروفیل سنگین مقاوم رنگ شده از نوع رنگ کورهای در کالف وساندویچ پانل پلی یورتان ضخامت ۴ سانت ویراق بسیار مقاوم

کف: مشتمل بر ورق گالوانیزه عرشه وبتن وسرامیک استاندارد

سیستم روشنایی: استفاده از سیم کامال استاندارد تمام مس به ضخامت ۲٫۵ روشنایی مهتابی کریستالی FPL دوبل و چند شعله ایرانی مناسب برای نصب المپ کم مصرف ، استفاده از چراغ تونلی استاندارد ، الین برق اختصاصی برای نصب کولر، و دارای باکس ورودی برق تاسیسات مکانیکی: مشتمل بر فالش تانک pvcاستاندارد شیر شلنگی وداخل روشویی اهرمی استاندارد روشویی چینی درجه یک و لوله کشی توسط لوله پلی پروپیلن استاندارد

سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی چند چشمه